Dwa w jednym czyli komputer All-in-one

Komputery typu All-in-one to nowoczesne rozwiązanie na miarę coraz bardziej wymagających czasów. Wszystkie niezbędne do ich funkcjonowania podzespoły umieszczone są w obudowie monitora, co pozwala zrezygnować z dodatkowej jednostki centralnej. Czy tego typu komputery mają przewagę nad klasycznymi pecetami?

Plusy dodatnie
Z całą pewnością tego rodzaju komputery zajmują mniej miejsca. Ma to znaczenie w przestrzeni biurowej. W domu również warto rozsądnie gospodarować dostępnym miejscem. Zamontowanie podzespołów w obudowie monitora powoduje, że jedynym dodatkowym sprzętem jest klawiatura i myszka( mogą być bezprzewodowa). Likwiduje to nam metry kabli pod biurkiem. Instalowane elementy są też bardziej energooszczędne niż w przypadku komputerów tradycyjnych.

Plusy ujemne
Jak wszystko, tak i sprzęt All-in-one posiada pewne wady. Najważniejszą z nich jest dostęp do pamięci RAM i podzespołów, który często jest bardzo ograniczony. To skutkuje mniejszymi możliwościami dokonania ewentualnej wymiany w razie uszkodzenia jakiegoś elementu. Taki komputer jest też mniej wydajny i zwykle posiada nieco mniejsze możliwości, choć niektóre firmy, oferują bardziej konkurencyjne parametry.
Najważniejsze jednakże to dopasowanie sprzętu do swoich potrzeb i oczekiwań.

Jeżeli potrzebujesz estetycznego sprzętu do typowych zastosowań biurowych bez tej całej plątaniny kabli pod stołem to ten model jest właśnie dla Ciebie.